Systemy do zasilania samochodów elektrycznych

W związku z podjęciem współpracy z Kolejowymi Zakładami Łączności Sp. z o.o. (Spin E+ Sp. z o.o. jest dystrybutorem stacji ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym) prezentujemy linię produktową ecoMOTOhome i ecoMOTO.

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. w odpowiedzi na rosnące znaczenie rynku elektromobilności zaprojektowały i wykonały w pełni zarządzalne sieciowo stacje ładowania pojazdów elektrycznych, odpowiadające aktualnym trendom w polityce dystrybucji energii elektrycznej. Stacje ładowania produkcji KZŁ wykonane są w ten sposób, aby poprzez ciągłą wymianę danych z podmiotem zarządzającym siecią, reagować w czasie rzeczywistym na potrzebę załączenia lub odłączenia odbiorcy od sieci zasilającej. To również dostawca energii decyduje o konieczności zmniejszenia poboru mocy i przełączenia na zasilanie lokalne (np. z banków energii). Z kolei odbiorca ma możliwość planowania harmonogramów ładowania, odczytu danych z licznika oraz posiada dostęp do wszelkiego rodzaju logów i historii ładowania za pomocą intuicyjnego panelu, aplikacji mobilnej lub serwisu www. Klient może sam decydować o czasie ładowania lub zdać się na system automatyczny, który w sposób optymalny i inteligentny wykorzysta panujące warunki. Ma to na celu systemowe zwiększenie popytu na energię w sytuacjach jej nadmiaru, a zmniejszenie w okresach, gdy jest jej zbyt mało. Daje to obustronne korzyści – odbiorca może liczyć na gratyfikacje w postaci zmiennych stawek za kWh, a operator na optymalizację wykorzystania sieci energetycznej. Urządzenia są integralną częścią przyszłej „inteligentnej sieci” poprzez opomiarowanie i sieciowy system diagnostyczny (np. SNMP) połączony z autodiagnostyką stacji ładowania.

Stacje ładowania ecoMOTOhome

Stacje ładowania ecoMOTOhome to stacje do zasilania pojazdów elektrycznych, przeznaczone do instalacji na ścianach budynków lub specjalnych słupkach. To proste urządzenia w obsłudze, wyposażone w dotykowy ekran 7″, dzięki któremu użytkownik dokonuje, między innymi, wyboru ilości pobranej energii elektrycznej. Identyfikacja użytkownika jak i możliwość zaplaty za pobraną energię elektryczną może być dokonana za pomocą karty zbliżeniowej typu MiFare (karta mieszkańca, pracownika, karta miejska). Stacje ecoMOTOhome wyposażone mogą być w dwa tory napięciowe wraz z przewodami zakończonymi wtyczką o typowych standardach: Mode 3, Type 2. Stacje opomiarowane są licznikiem energii elektrycznej. Dla bezpieczeństwa, stacje zostały wyposażone w awaryjny wyłącznik prądu. Stacje wyposażono również w systemy umożliwiające zdalny nadzór, administrowanie oraz serwisowanie urządzenia.

Karta katalogowa ecoMOTOhome Mode 3 Type 2 (max. 22kW)

Karta katalogowa ecoMOTOhome 2 x Mode 3 Type 2 (max. 22kW)

Stacje ładowania ecoMOTO

ecoMOTO to urządzenie proste w obsłudze, zaopatrzone w 7” ekran dotykowy, za pomocą którego kierowca dokonuje wyboru stanowiska i ilości energii elektrycznej. Płatność za pobór energii elektrycznej dokonywana jest za pomocą bankowej karty zbliżeniowej. Rozpoczęcie sesji ładowania i wydruk potwierdzenia płatności realizowany jest po przyjęciu opłaty i zaksięgowaniu jej na koncie dostawcy energii. Niewykorzystana energia opłacona w danej sesji ładowania może być zużyta w późniejszym terminie. Urządzenie charakteryzuje się ergonomią przy zapewnieniu wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i akty wandalizmu. 

Stacja ładowania pojazdów ecoMOTO wyposażona jest w dwa gniazda o typowych standardach: pierwsze trójfazowe w standardzie IEC 62196-2 (Mode 3, Type 2) oraz drugie jednofazowe w standardzie Mode 2 – Schuko (max 3,6kW) lub również Type 2. O statusie zajętości ładowania stanowiska informuje sygnalizator świetlny umieszczony na górze stacji. Stacja ładowania posiada dwa indywidualne tory napięciowe, które są opomiarowane za pomocą liczników energii elektrycznej, dzięki czemu można obsługiwać dwa pojazdy elektryczne jednocześnie. Stacja wyposażona jest w czytnik bezstykowych kart typu „Mifare” umożliwiający dostęp do urządzenia personelowi serwisowemu i obsługę kart miejskich. Dla bezpieczeństwa, stacja została wyposażona w awaryjny wyłącznik prądu.

Stacja wyposażona jest w system umożliwiający zdalny nadzór, administrowanie oraz serwisowanie urządzenia. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO sa zgodne z normami:
• PN-EN ISO 14001 w zakresie wykorzystania materiałów nieuciążliwych dla środowiska, emisji hałasu, ciepła oraz zakłóceń elektromagnetycznych;
• PN-EN 60950 dotyczącej bezpieczeństwa,
• EN 61851 określającej m. in. charakterystyki i warunki eksploatacyjne oraz wymagania bezpieczeństwa wyposażenia zasilania EV.

Karta katalogowa ecoMoto 2 x 22kW (TPE100)

W przypadku zainteresowania kupnem ładowarki do zasilania pojazdów elektrycznych prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 + 26 =